Akcja Katolicka
Stowarzyszenia
Menu
Godziny mszy świętych
 • W niedzielę:
  Od września do czerwca:
  6.00, 7.30, 9.00, 10.00 (kaplica Matki Bożej Fatimskiej), 10.30, 12.00, 13.15, 16.30, 19.00.
  W lipcu i sierpniu:

  6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 16.30, 19.00.
 • W dni powszednie:
  6.30, 7.00, 9.00, 18.30.
 • W I piątek miesiąca:
  6.30, 9.00, 17.00, 18.30.
Sponsor
Diecezjalny opl;atek Akcji Katolickiej

W styczniu bieżącego roku (10. 01. 2004) parafia nasza gościła uczestników diecezjalnego spotkania opłatkowego Akcji Katolickiej diecezji bielsko - żywieckiej z udziałem księdza biskupa Tadeusza Rakoczego oraz diecezjalnego asystenta A.K. ks. prof. Tadeusza Borutki. W spotkaniu wzięli udział księża asystenci parafialnych oddziałów A.K. i członkowie zarządów poszczególnych oddziałów. Gospodarzem i organizatorem spotkania był nasz parafialny oddział Akcji Katolickiej. W tym szczególnym dniu do naszej parafii przybyło ponad 150 gości. W spotkaniu uczestniczyły także władze miasta i powiatu oraz poseł ziemi bielskiej.

O godzinie 11.00 rozpoczęła się uroczysta Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. bp. Tadeusza Rakoczego z udziałem księży asystentów. Na wstępie prezes parafialnego oddziału A.K. pani Dorota Kinalczyk w imieniu gospodarzy spotkania powitała księdza Biskupa i poprosiła o przewodniczenie liturgii. W Liturgii Słowa oraz w przygotowaniu darów ofiarnych uczestniczyli członkowie parafialnego oddziału A.K. Na Mszę św. przybyli licznie członkowie wspólnot parafialnych i wierni, którzy pragnęli uczestniczyć w liturgii sprawowanej pod przewodnictwem Pasterza diecezji.

W homilii ks. Biskup zwrócił uwagę, iż spotkanie ma miejsce w czasie, kiedy przeżywamy wydarzenia Betlejemskiej Nocy sprzed 2000 lat, które jest fundamentem historii oraz naszej aktywnej i twórczej w niej obecności. Boże Narodzenie, to nie tylko narodzenie Jezusa w ludzkim ciele z Maryi Dziewicy, ale także nasze w nim odrodzenie z Boga do pełni człowieczeństwa. Narodzenie Jezusa jest wezwaniem dla każdego z nas, aby rozpoczynać życie od nowa. Wszyscy odczuwamy potrzebę zaczynania od nowa, bo w sercu naszym gromadzi się lęk, żal, tęsknota, cierpienie, błąd i grzech. Musimy pielęgnować w sobie postawę dziecięctwa, postawę twórczej i młodej – niezależnie od wieku – swojej duchowości.

Po Mszy św. zaproszeni goście oraz gospodarze udali się do sali św. Józefa, aby - przy śpiewie kolęd w otoczeniu pięknych prac dzieci naszej parafii, jakie wykonały na konkurs „Hej kolęda, kolęda”- przeżyć radość spotkania i złożyć sobie życzenia przy łamaniu się opłatkiem. Atmosfera była rodzinna, a zarazem uroczysta. Ksiądz Biskup poświecił biały chleb, który dziewczęta z Oazy podały uczestnikom spotkania, aby służył do wzajemnego obdarowywania się przy składaniu życzeń. Muzyczny zespół młodzieżowy naszej parafii pod kierunkiem ks. Adama Ciapki śpiewem kolęd podkreślał świąteczny charakter spotkania. Radość spotkania widoczna była na twarzach wszystkich.

Po tej uczcie duchowej nadszedł czas na spotkanie przy stole na posiłku, który podany został w nowej sali na końcu zabudowań parafialnych. Piękna sala, ładnie udekorowana, stanęła otworem dla gości. Dziewczęta z Oazy podały obiad przygotowany dzięki staraniom i pracy członków Akcji Katolickiej i innych zespołów pod kierunkiem kucharza pana Bogdana,który nie szczędził czasu i wiedzy kulinarnej, aby obiad był smaczny. Gospodarze serdecznie zapraszali każdego gościa do zajęcia miejsca przy ładnie udekorowanych stołach. I tu podczas posiłku młodzież wraz z księdzem Adamem grała kolędy i pastorałki. Atmosfera spotkania nadal była radosna i rodzinna. Ksiądz Biskup i władze Diecezjalnego Instytutu A.K. w bardzo ciepłych słowach wyrazili swoje zadowolenie i wdzięczność za serdeczne przyjęcie, z jakim spotkali się wszyscy uczestnicy tegorocznego spotkania opłatkowego A. K. naszej diecezji.

Wszystkie starania i zabiegi w przygotowaniu diecezjalnego spotkania mogły zaowocować sukcesem dzięki ogromnej życzliwości i pomocy ze strony ks. proboszcza Józefa Niedźwiedzkiego. Jego osobiste zaangażowanie i pomoc sprawiły, że wiele osób z radością włączyło się w organizację całego spotkania nie szczędząc sił i swojego wolnego czasu, łącznie z wykorzystaniem swoich urlopów.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w organizacje tego spotkania zarząd parafialnego oddziału Akcji Katolickiej składa serdeczne Bóg zapłać.

E.M.


ostatnia modyfikacja: 11-04-2004, 15:48, Strona do druku
Nasz patron
Kapłani

wiecej...


Copyright by Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Oświęcimiu. All rights reserved!
Polityka prywatności