Bractwo Trzeźwości
Stowarzyszenia
Menu
Godziny mszy świętych
 • W niedzielę:
  Od września do czerwca:
  6.00, 7.30, 9.00, 10.00 (kaplica Matki Bożej Fatimskiej), 10.30, 12.00, 13.15, 16.30, 19.00.
  W lipcu i sierpniu:

  6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 16.30, 19.00.
 • W dni powszednie:
  6.30, 7.00, 9.00, 18.30.
 • W I piątek miesiąca:
  6.30, 9.00, 17.00, 18.30.
Sponsor
Bractwo Trzeźwości

Droga Krzyżowa w intencji trzeźwości Narodu - 2007 r.

17 marca br. uczestniczyliśmy w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w intencji trzeźwości naszego narodu po terenie byłego obozu koncentracyjnego w Brzezince. Jak w każdym roku przyjechało do nas wiele osób z całej naszej diecezji, a także z Krakowa, z Tarnowa, Tychów, Limanowej i okolic Cieszyna. W sumie w Drodze Krzyżowej uczestniczyło ok. 700 osób. Prawie tyle samo uczestniczył później we Mszy św. w naszej świątyni.

Z racji trudnych warunków atmosferycznych jeszcze bardziej nasza droga krzyżowa upodobniła się do drogi krzyżowej Chrystusa. Przy poszczególnych stacjach uczestnicy składali świadectwa dziękując Bogu za łaskę trzeźwienia oraz ludziom, którzy im pomogli w przezwyciężeniu nałogu. Piękne świadectwa składały również matki i dzieci osób uzależnionych. Usłyszeliśmy świadectwo córki, a nawet takie, które czytała koleżanka osoby, która nie mogła przyjechać ze względu na chorobę.

To wszystko ukazało nam, że istnieje wielka potrzeba organizowania takiej formy modlitwy. Szkoda tylko, że z naszej parafii do Brzezinki przyjechał tylko jeden autobus!

O godz. 13:00 na zakończenie odbyła się Msza święta, którą celebrowało 8 kapłanów w asyście dwóch diakonów, między innymi ks. kan. Władysław Zązel - diecezjalny duszpasterz trzeźwości. Był również ks. Mirosław Żak z Krakowa, założyciel Bractwa Trzeźwości w parafii św. Maksymiliana w Oświęcimiu, a obecnie duszpasterz trzeźwości w Krakowie i pracownik Kurii. Ks. Mirosław prowadził wszystkie rozważania w czasie Drogi Krzyżowej.

Homilię w czasie mszy św. wygłosił duszpasterz akademicki ks. Rafał Śpiewak.
Kaznodzieja powiedział, że uczestniczymy w nabożeństwie nie tylko po to, by wzruszać się na męką Jezusa Chrystusa, ale też i po to, aby odnaleźć siebie i uratować siebie. Jeśli Jezusowi współczujemy, to po to, aby z Nim zmartwychwstać. Wypowiedział też piękne słowa, że: kto nie potrafi cierpieć, ten nie potrafi kochać oraz, że życie bez Boga jest drogą wiodącą do przepaści, niewiara jest śmiercią a wiara jest życiem. Warto analizować te słowa, zwłaszcza w czasie Wielkiego Postu oraz nimi żyć. Warto, chociaż troszeczkę dać coś z siebie Bogu, by uprosić radość z trzeźwości, choć jednej z naszych rodzin.

Bardzo dziękujemy wszystkim parafianom, którzy włączyli się do ofiary postu o chlebie i wodzie oraz za odmawianie Koronki do Bożego Miłosierdzia w intencji trzeźwości. Dziękujemy naszemu opiekunowi ks. Zbigniewowi oraz wszystkim instytucjom: Policji i Straży Miejskiej, Dyrekcji i Pracownikom Państwowego Muzeum za okazaną życzliwość i pomoc. Nasze podziękowania kierujemy również w stronę pana Jana Rducha z Godowa za wypożyczenie sprzętu nagłaśniającego.

Wszystkim za wszystko Bóg zapłać.

za Bractwo Trzeźwości
Krystyna Dąbrowska

ZDJĘCIA:


ostatnia modyfikacja: 10-10-2010, 01:24, Strona do druku
Nasz patron
Kapłani

wiecej...


Copyright by Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Oświęcimiu. All rights reserved!
Polityka prywatności