Aktualności
Menu
Stowarzyszenia
Godziny mszy świętych
 • W niedzielę:
  Od września do czerwca:
  6.00, 7.30, 9.00, 10.00 (kaplica Matki Bożej Fatimskiej), 10.30, 12.00, 13.15, 16.30, 19.00.
  W lipcu i sierpniu:

  6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 16.30, 19.00.
 • W dni powszednie:
  6.30, 7.00, 9.00, 18.30.
 • W I piątek miesiąca:
  6.30, 9.00, 17.00, 18.30.
Sponsor
Ferie, ferie i po feriach

Co roku, od paru już lat, gdy nadchodzi czas zimowych ferii, nasz Dom Katechetyczny zapełnia się dziećmi i młodzieżą. Są to uczestnicy zajęć feryjnych organizowanych w naszej parafii przez Bractwo Trzeźwości oraz Akcję Katolicką. Duży wkład w prowadzenie tych spotkań mają również wolontariusze spośród młodzieży naszej parafii. W tym roku zajęcia prowadzone były od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do 15.00. Każde dziecko miało zapewnioną troskliwą opiekę, poczęstunek z herbatą oraz szeroki wybór różnych ciekawych zajęć.

Wśród chłopców największym zainteresowaniem cieszyły się: zajęcia na siłowni, gra w bilard i ping-ponga , turnieje piłkarzyków. W kawiarence znajdowało się specjalne miejsce zabaw dla najmłodszych dzieci. Tam pod opieką dorosłych mogły bawić się grami, malować, rysować, układać klocki. Młodzież oazowa organizowała różne zabawy sportowe i umysłowe, a także uczyła śpiewać swoje i inne piosenki. Oczywiście nie zabrakło także zająć artystycznych prowadzonych przez panie z Radia Maryja. Pod ich opieką dzieci tworzyły kompozycje z masy solnej, wyszywały kolorowe obrazki oraz wykonywały drobne robótki szydełkowe. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również zajęcia prowadzone przez zaproszonego gościa, pana Mariana Majkuta, na których dzieci próbowały wykonywać rysunki za pomocą różnych technik plastycznych.

Również sama młodzież organizowała sobie zajęcia które ją interesowały, jak na przykład próby tańca break-dance, ćwiczenia układów tanecznych czy słuchanie muzyki. Tak więc każdy mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego.

Każdego dnia zajęcia przebiegały według określonego schematu. Rano wszyscy schodzili się w sali św. Józefa, tak aby ok. godz. 10.30 rozpocząć codzienne spotkanie. Na początek była oczywiście modlitwa i przywitanie przez księdza opiekuna. W opiekę nad dziećmi młodzieżą szczególnie zaangażowani byli: ks. Piotr Homel, ks. Piotr Szydło, ks. Adam Ciapka, ks. Sławomir Zadora oraz ks. Proboszcz. Wszystkim kapłanom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Następnie rozpoczynały się zajęcia w salach. Każde pomieszczenie Domu Katechetycznego miało swój cel oraz swego opiekuna. Były więc: sale do gry w ping-ponga i piłkarzyki, sala z bilardem, kawiarenka, w której znajdowały się miejsce do zabawy dla najmłodszych, a także stoliki do gier planszowych, malowania. W sali św. Józefa można było przyjrzeć się próbom tańca break-dance lub posłuchać hip-hopowej muzyki.

W salce oazowej młodzież organizowała zabawy i gry ruchowe, spotkanie z piosenką. Tuż obok odbywały się zajęcia ruchowe, próby tańca, a także zajęcia plastyczne, na których częstym gościem był pan Marian Majkut.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także zajęcia prowadzone przez panie z Radia Maryja. Pod ich kierunkiem dzieci uczyły się szydełkowania, tworzenia kompozycji z masy solnej, haftowania i wyszywania. Tak więc każdy mógł wybrać coś dla siebie spośród interesujących go propozycji. Oprócz tego można było znaleźć kącik dla siebie, by tam zająć się własnym zajęciem.

O godz. 12.00 wszyscy ponownie zbierali się w sali św. Józefa, by razem odmówić Anioł Pański, wysłuchać ważnych wiadomości, a przede wszystkim poczęstować się smaczną drożdżówką oraz ciepłą herbatą. Potem kontynuowane były zajęcia w grupach, a część osób rozchodziła się już do domów. Ale same zajęcia zawsze były prowadzone do godz.15.00.

Każdy dzień był ciekawy i pełen wrażeń, jednak ostatnie dwa dni obfitowały w niecodzienne wydarzenia.

W czwartek 6.02. zorganizowano wyjście do Zakładu Salezjańskiego, na wspólną zabawę - Mini Playback Show. W auli Towarzystwa Salezjańskiego zorganizowany został konkurs muzyczny. Można było w nim zaprezentować utwór muzyczny lub układ taneczny, wykonując go z podkładem lub zaśpiewać samemu. Do udziału w konkursie zgłosiło się wielu wykonawców zarówno wychowanków salezjańskich, jak i z naszej parafii. Konkurs oceniała profesjonalna komisja, której przewodniczącym był ks. Adam Ciapka. Na scenie wystąpiło 30 wykonawców, zawsze gorąco oklaskiwanych i dopingowanych przez żywiołową publiczność.

Dużym walorem całej imprezy była świetna konferansjerka, zawsze entuzjastycznego ks. Andrzeja Gołębiowskiego. Wszystkie utwory były wykonane na wysokim poziomie, z ciekawą choreografią i aranżacją. Dlatego też Komisja uhonorowała każdego wykonawcę wyróżnieniem, a wśród nich znaleźli się także nagrodzeni.

  Byli to:
 • I miejsce ( solo) :
  -Ola Fleszard i Ola Wyrwa (Salezjanie)
  (zespoły):
  -Osw BC , Zespół "Kolorowe Czapeczki" (Parafia Maksymiliana).

  Te tajemnicze nazwy to w pierwszym przypadku grupa chłopców tańczących tzw.break-dance. Drugi zespół to grupa dziewczynek z naszej parafii, które zaśpiewały piosenki Arki Noego oraz Majki Jeżowskiej. Ich nazwa bierze się stąd, że wszystkie ubrane miały kolorowe czapeczki wykonane na szydełku przez panie z Radia Maryja.

  Pozostali nagrodzeni:

 • II miejsce (solo):
  -Marta Sznurowska (Salezjanie)
  (zespół):
  -Trio : Ania, Patrycja, Irena (parafia św. Maks.)

 • III miejsce : (solo):
  Ania Porządnicka(Salezjanie), Ola Rydz (parafia św. Maksymilana)
  (Zespół):
  -Zespół taneczny (parafia św. Maks.),
  - trio taneczne: Angelika, Patrycja, Aneta (parafia św. Maksymiliana).

  Nie zabrakło również pysznego poczęstunku, a po zakończonym konkursie nastąpiła najprzyjemniejsza chwila: wręczanie nagród. Dużym zaskoczeniem było pojawienie się niecodziennego gościa, który wręczył nagrody zwycięzcom. A był nim pan prezydent Janusz Marszałek, któremu bardzo dziękujemy za znalezienie chwili czasu i przybycie na naszą imprezę. Zaraz po wręczeniu nagród odbył się koncert zespołu "Projekt Eden" działającego przy naszej parafii. Zespół jak zawsze potrafił rozbawić całą publiczność grając znane wszystkim piosenki chrześcijańskie, ale także swoje własne utwory. Po koncercie nasza grupa powróciła do parafii, a stamtąd wszyscy rozeszli się do domów.

  Również ostatni dzień ferii był równie ciekawy i atrakcyjny. Bowiem także w tym dniu można było zobaczyć i posłuchać tego co przez cały okres feryjny przygotowywali wychowankowie. Był więc pokaz tańców, występy wokalne oraz wystawa prac wykonanych pod opieką pań z Radia Maryja. Nie zabrakło również wydarzeń sportowych jak np. walka bokserska. A na zakończenie odbyła się dyskoteka dla najmłodszych uczestników.

  W tym miejscu chcemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia tegorocznych ferii. A przede wszystkim: ks. Proboszczowi, Księżom Opiekunom, Ani i Uli zajmujących się zapisywaniem uczestników, pani Krysi, pani Neli i wszystkim innym osobom, które z tak wielkim zaangażowaniem włączyły się w zapewnienie dzieciom i młodzieży miłego odpoczynku.

  Serdeczne Bóg zapłać.

  Do zobaczenia za rok!

  Olga Bilska

  Zdjęcia


  ostatnia modyfikacja: 17-02-2003, 22:55, Strona do druku
Nasz patron
Kapłani

wiecej...

Widok z wieży kościoła
Adres i telefony

pl. Św. Maksymiliana 2
32-602 Oświęcim
e-mail: Maksymilian

Telefony:
(0-33)842-56-94
(0-33)842-59-56


Copyright by Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Oświęcimiu. All rights reserved!
Polityka prywatności