Aktualności
Menu
Stowarzyszenia
Godziny mszy świętych
 • W niedzielę:
  Od września do czerwca:
  6.00, 7.30, 9.00, 10.00 (kaplica Matki Bożej Fatimskiej), 10.30, 12.00, 13.15, 16.30, 19.00.
  W lipcu i sierpniu:

  6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 16.30, 19.00.
 • W dni powszednie:
  6.30, 7.00, 9.00, 18.30.
 • W I piątek miesiąca:
  6.30, 9.00, 17.00, 18.30.
Sponsor
Ferie, ferie i po feriach

Czas ferii na terenie naszej parafii

„Dzieci nie myślą, ani o tym, co było, ani o tym, co będzie, ale cieszą się chwilą obecną, jak mało kto potrafi” (Vercoros).

Od 19 do 30 stycznia 2004 r. odbywały się na terenie naszej parafii zajęcia dla dzieci i młodzieży, które zorganizowano w ramach trwającego w tym czasie zimowego odpoczynku. Stowarzyszenie Młodzieży Pax Pokój Shalom, kontynuując dzieło Akcji Katolickiej i Bractwa Trzeźwości, objęło patronat nad feriami. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby tegoroczne ferie przebiegały bezpiecznie i były atrakcyjne dla uczestników.

Postarano się o utworzenie wykwalifikowanej kadry. W tym celu na terenie parafii przeprowadzony został kurs dla wychowawców kolonijnych. Wychowawcy podjęli się bezinteresownej opieki nad dziećmi, zwracając szczególną uwagę na kulturę osobistą i przekazywanie pozytywnych wartości moralnych.

Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach od 1000 do 1500. Program ferii przyjął zupełnie inną formę niż w poprzednich latach. Uczestnicy w liczbie ok. 180 osób zostali podzieleni na 8 grup wiekowych, którym przydzielono opiekuna. Ferie rozpoczęła uroczysta Eucharystia, którą celebrował ksiądz Piotr Homel. W kazaniu zachęcał do bezpiecznego, dobrego i owocnego przeżycia wypoczynku zimowego. Po Mszy Św. w sali św. Józefa nastąpiło odczytanie regulaminu, prezentacja wychowawców i podział na grupy. Po części oficjalnej uczestnicy wraz z opiekunami mieli czas na bliższe poznanie się i wspólną zabawę.

Każdy kolejny dzień zaczynał się modlitwą i przedstawieniem planu dnia, po czym następowały zajęcia w grupach. W południe gromadziliśmy się wszyscy, by w łączności z Ojcem Świętym odmówić Anioł Pański. Później miał miejsce poczęstunek z herbatą.

Dzieci mogły skorzystać z wielu atrakcji, do których należały: wyjście na basen, na salę gimnastyczną oraz do kina. Ponadto została zorganizowana pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Uatrakcyjnieniem zajęć były liczne konkursy i zabawy: „Randka w ciemno”, konkurs wiedzy „Omnibus” dla grup młodszych i starszych, konkursy muzyczne: piosenki solowej, grupowej oraz „Mini Playback Show”, zawody sportowe, konkurs plastyczny oraz dyskoteka. Oprócz dobrej zabawy i zdrowego współzawodnictwa, motywacją do wzięcia udziału były także liczne nagrody.

Pouczającym doświadczeniem dla uczestników były spotkania z zaproszonymi gośćmi: z Policją oraz ze Strażą Miejską.

Nie zabrakło także zajęć artystycznych prowadzonych przez panie: Stefanię Bzibziak, Jolantę Krysztofiak, Irenę Napieraj i Krystynę Pilarczyk. Pod ich opieką dzieci tworzyły wyroby z masy solnej, wyszywały kolorowe obrazki oraz wykonywały drobne robótki szydełkowe.

Odbywały się również zajęcia plastyczne, na których dzieci miały okazję rozwinąć swoje zdolności artystyczne.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia sportowe prowadzone przez wychowawcę i studenta AWF w Krakowie – Tomasza Woźniczkę. Zorganizował on zawody sportowe, dyskotekę oraz dbał o bezpieczeństwo i dobrą zabawę dzieci na basenie.

Ferie zakończyliśmy uroczystą Mszą Św., którą odprawił ks. Piotr Homel. Zaproszeni goście, uczestnicy, wychowawcy, opiekunowie i księża opiekunowie zebrali się później w sali św. Józefa, by wspólnie, w miłej atmosferze podsumować minione dwa tygodnie. Spotkanie to było okazją do złożenia podziękowań ofiarodawcom i tym wszystkim, dzięki którym ten zimowy wypoczynek mógł się odbyć. Aby umilić czas, każda z grup przedstawiła swój program artystyczny. Na koniec wręczono dyplomy i nagrody laureatom konkursów. Tym miłym akcentem zakończyliśmy ferie zimowe 2004.

„Każda radość, którą niesiemy, zawsze do nas powróci” (Raudive)

Specjalne podziękowania składamy:
- Księdzu Proboszczowi
- Prezydentowi Miasta Oświęcim panu Januszowi Marszałkowi za dotację w kwocie 2000zł;
- księżom wychowawcom: ks. Piotrowi H., ks. Zbyszkowi, ks. Adamowi, ks. Sławkowi, ks. Piotrowi Sz., ks. Andrzejowi oraz klerykowi Grzegorzowi;
- młodzieży ze Stowarzyszenia Pax Pokój Shalom, zarządowi i w szczególny sposób Pani prezes Oldze Bilskiej za bardzo aktywne zaangażowanie;
- wychowawcom i opiekunom za bezinteresowną pomoc;
- paniom z Akcji Katolickiej i Bractwa Trzeźwości za obsługę podczas posiłków;
- Kierownictwu Ośrodka Sportowo – Rekreacyjnego „Sport – Olimp” w Oświęcimiu, Panu mgr Tadeuszowi Woźnickiemu za możliwość korzystania z basenu;
- Dyrekcji Miejskiego Gimnazjum nr 2, Pani mgr Grażynie Korczyk za bezpłatne udostępnienie sali gimnastycznej;
- Kierownikowi Kina „Luna”, Panu mgr Ireneuszowi Kurpielowi za bezpłatne korzystanie z seansów filmowych;
- Komendzie Powiatowej Policji w Oświęcimiu;
- Straży Miejskiej.

Wszystkim za wszystko składamy serdeczne „Bóg zapłać!”

Agnieszka P., Ania M., kl. Grzegorz Pydych


ostatnia modyfikacja: 11-04-2004, 15:47, Strona do druku
Nasz patron
Kapłani

wiecej...

Widok z wieży kościoła
Adres i telefony

pl. Św. Maksymiliana 2
32-602 Oświęcim
e-mail: Maksymilian

Telefony:
(0-33)842-56-94
(0-33)842-59-56


Copyright by Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Oświęcimiu. All rights reserved!
Polityka prywatności