św. Maksymilian
Menu
Stowarzyszenia
Uroczystości ku czci św. Maksymiliana

14 sierpnia br., w rocznicę męczeńskiej śmierci w KL Auschwitz św. Maksymiliana Marii Kolbego, w Oświęcimiu miały miejsce uroczystości ku czci głównego patrona Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Z kościoła p.w. św. Maksymiliana w Oświęcimiu wyruszyła piesza pielgrzymka do byłego obozu koncentracyjnego KL Auschwitz, w której niesiono relikwiarz z różańcem św. Maksymiliana.

W pielgrzymce uczestniczyli Biskup Ordynariusz Diecezji Bielsko-Żywieckiej: ks. bp Tadeusz Rakoczy i Biskup pomocniczy diecezji: ks. bp Janusz Zimniak oraz liczne grupy i poczty sztandarowe: z parafii św. Floriana w Żywcu-Zabłociu, z parafii Straconka, Leszczyny, Os. Karpackie, Lotnisko, z Hałcnowa, z parafii św. Maksymiliana z Warszawy, grupa z Krakowa zorganizowana przez tygodnik "Źródło" i grupa zorganizowana przez "Źródło Bielsko-Żywieckie", a także: Dzieci Ziemi Oświęcimskiej, Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka z Krakowa, Klub Honorowych Dawców Krwi z parafii NSPJ w Kętach i przy Firmie Chemicznej Dwory, Związek Podhalan i Zrzeszenie Ludzi z Gór z Oświęcimia, Akcja Katolicka, Bractwo Trzeźwości, Cech Rzemiosł Różnych z Oświęcimia, Liga Polskich Rodzin z powiatu oświęcimskiego i inne.

Na terenie byłego KL Auschwitz, nieopodal ściany śmierci, została odprawiona uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Bpa Ordynariusza Tadeusza Rakoczego a także z udziałem Biskupa pomocniczego Janusza Zimniaka oraz zaproszonego gościa - Bpa Mariana Błażeja Kruszyłowicza - biskupa pomocniczego diecezji szczecińsko - kamieńskiej, który wygłosił homilię. We Mszy św. uczestniczyli również: prowincjał OO. Franciszkanów z Krakowa: o. Kazimierz Malinowski, prezes Rycerstwa Niepokalanej z Włoch: o. Edigio Moncani, prezes Rycerstwa Niepokalanej w Polsce: o. Stanisław Piętka oraz Franciszkanie z Niepokalanowa, Krakowa, Wrocławia, Szklarskiej Poręby i Harmęż, a także licznie kapłani diecezjalni. Po Mszy św. biskupi złożyli wiązanki kwiatów w celi śmierci św. Maksymiliana, przy ścianie śmierci i na placu apelowym.

dk. Marcin Bytomski


ostatnia modyfikacja: 19-08-2003, 18:26, Strona do druku
Nasz patron
Kapłani

wiecej...


Copyright by Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Oświęcimiu. All rights reserved!
Polityka prywatności