św. Maksymilian
Menu
Stowarzyszenia
Uroczystości ku czci św. Maksymiliana

Bielsko-Biała, dnia 17 września 2003 r.

BISKUP
BIELSKO-ŻYWIECKI

ZAPROSZENIE NA DIECEZJALNE UROCZYSTOŚCI
DO OŚWIĘCIMIA
KU CZCI ŚW. MAKSYMILIANA KOLBEGO

(do odczytania w niedzielę 28. września br.)

Drodzy Bracia i Siostry!

Coraz bardziej utwierdza się w naszej diecezji tradycja pielgrzymowania do Oświęcimia z okazji rocznicy kanonizacji Świętego Maksymiliana Kolbego. W tym roku obchodzimy 21. rocznicę tego ważnego i doniosłego dla całego Kościoła wydarzenia.

Święty Maksymilian w doskonały sposób realizował swoje powołanie do świętości, zawierzając życie i pracę Niepokalanej Matce Zbawiciela. Bez względu na okoliczności kierował się w swoim życiu duchem miłości i doskonałego posłuszeństwa. Nie tylko swoim braciom, ale przede wszystkim samemu sobie stawiał wysokie wymagania. Jego świadectwo jest dla nas zawsze aktualne i tak bardzo potrzebne.

Aby podziękować Bogu za kanonizację Św. Maksymiliana oraz za łaski otrzymane przez jego wstawiennictwo, którego w tak wielu sytuacjach doświadczamy, spotkamy się w Oświęcimiu w niedzielę 5 października na diecezjalnych uroczystościach.

W programie o godz. 10.00 nawiedzenie celi śmierci w Muzeum Oświęcimskim, o 10.30 w kościele pw. Św. Maksymiliana koncert pieśni religijnych w wykonaniu zespołu "Zbrucz" z Tarnopola na Ukrainie. O godz. 11.00 w kościele pw. św. Maksymiliana będzie sprawowana uroczysta Msza Święta koncelebrowana. Na zakończenie uroczystości zostaną złożone kwiaty pod pomnikiem św. Maksymiliana.

Zapraszam na pielgrzymkę do Oświęcimia kapłanów, zakonników, siostry zakonne, przedstawicieli wszystkich parafii, młodzież, grupy formacyjne i modlitewne oraz ruchy i stowarzyszenia katolickie.

Niech patron naszej diecezji Św. Maksymilian Maria Kolbe zachęca nas do pogłębienia życia religijnego i świadectwa miłości. Niech umacnia nas przykład tego współczesnego Apostoła i Męczennika miłości, a Matka Boża Niepokalana, której zaufał Święty Maksymilian niech dodaje nam siły w pracy apostolskiej i codziennym życiu.

Na pielgrzymowanie do Oświęcimia, a także na codzienny wysiłek chrześcijańskiego świadectwa miłości z serca błogosławię

+Tadeusz Rakoczy, bp


ostatnia modyfikacja: 15-10-2003, 15:21, Strona do druku
Nasz patron
Kapłani

wiecej...


Copyright by Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Oświęcimiu. All rights reserved!
Polityka prywatności